AvalehtArtiklidUudisedUudistootedSoodusTee iseGaleriidKüsi nõuEesti disain
EST RUS ENG FIN
  
Jaapani paberikunstist inspireeritud sushibaar Tokyo
Kvartal on moodsa ilmega uus äri- ja kaubandushoone Tartus, mis hõlmab endas kauplusi, söögikohti, spaad, hotelli ja konverentsikeskust. Kogu selle melu keskelt leiame Tokyo sushibaari, mille vägagi omanäolise sisekujunduslahenduse teostasid Ako In sisekujundajad Alesja Kovalenko-Lauri ja Mait Lauri.

Omanikud soovisid midagi teistsugust, pigem veidi industriaalsemat kui pehmet traditsioonilist interjööri. Ainult ettevõtte logo pidi samaks jääma. Kogu kontseptsiooni aluseks sai Jaapani paberikunst ehk origami, mis sushikohas väga põnevalt realiseeriti.

Efektselt lakke ulatuvate seinapaneelide põneva jaapanipärase kujunduse pani sisekujundaja ise paberist kokku, misjärel prinditi see MDF plaadile. Sisekujunduses mängivad puit, kivi ja värvitud MDF plaat.

Huvitav on ruumi nn lipplagi, mis jookseb oskuslikult mustrit tekitades ka seinale, tulemuseks on justkui mets või aia sõrestik, mille taustal lendavad linnud. Lastenurgas on olemas isegi linnumajad ja tundub nagu lendaksid linnud pesast välja. Kusjuures sealsed origamilinnud meisterdas väikese juhendamise kaasabil valmis söögikoha omanik isiklikult. Origamilindude kasutamine on sisekujundaja Alesja enda ammune unistus ülikooli päevilt, lõpuks 15 aastat hiljem sai lõputöös kasutatud idee ka päriselt teostatud.

Laudade ja baarileti kohal asetsevad põnevad valgustid on sisekujundaja enda poolt kombineeritud Kangasjuhe valiku põhjal, kus olemas eraldi värvilised juhtmed, kuplid, pirnipesad, laerosetid jmt, ole ainult ise julge ja pane sobivaim pakett kokku.  Muud valgustid leiti Hektor Lightist. Baarilett on lihtne, soliidne ja minimalistlik, selle autor on kvaliteetse eritellimusmööbli tootja Wako Värkstuba. Volditud paberi mustriga keraamilised plaadid baarileti taha seinale leiti Vivarecist. Interjööriga hästi haakuvad minimalistlikud ja privaatsed diivanistmed on Sohvameistrite kätetöö. Toolid laudade äärde toodi Elke mööblist. Lastenurgas on lihtne heledast vineerist Tarmeko mööbel, aga see sobib sinna hästi. Lahedad linnunokkasid või Kung Fu Panda võitluskeppi meenutavad riidenagid, kes mida parasjagu näeb, leiti samuti Elke mööblist.

Tulemuseks on põnev ja kaasaegne uudistama kutsuv söögikoht, õige sushisõbra lemmikkoht.

Fotod: Are Tralla
Autor: Koduportaal INkodu.ee (t: K. Viksne; J.J)

Jaga Facebookis

     Veel galeriisid:
Elutoad ja puhkenurgad
elamumess Vaasa 2008
Stiilipuhas hall köök
Aet Piel Disain
Kodu põhjamaises võtmes
Kodu&Aed
Julgelt punane ja palgine
ajakiri Kodukiri
Kodukirja konkursi Aasta Kodu võitjate galerii
Ajakiri Kodukiri 01/2017
Moodne maakodu Lääne-Virumaal
Aet Piel Disain
Huvitava värviaktsendiga palkmaja Valgamaal Vidrikel
sisekujundaja Ulvi Lõhmus
Selgusid Eesti Arhitektide Liidu aastapreemia nominendid
Vahvad lastetoad Murastes
Hilton Tallinn Park hotellist leiab palju väga efektseid valguslahendusi
valguslahendused: Hektor Light
Harmoonia ja kodutunne valgusküllases funktsionaalses korteris
Hubane klassikaliste sugemetega kodu vanalinnas
Wax Design sisekujundajad
Minimalistliku joonega külaliskorter Tallinna vanalinnas
sisearhitekt Reet Krause
Kiiksuga kodu Kassisabas
OOT-OOT Stuudio blogi, sisearhitekt Liis Tarbe
Valgus, Eesti disain ja kunst - kodu Pirital
Inspiratsiooni sisekujunduseks Inglismaalt
Võrratu vaatega avar residents
Eksklusiivne katusekorter Pirital
sisearhitekt Airita Aim


St.Friday Sokid