AvalehtArtiklidUudisedUudistootedSoodusTee iseGaleriidKüsi nõuEesti disain
EST RUS ENG FIN
  
Papist maja Wikkelhouse

Kuigi pappkastid on sünonüümiks Ameerika kodutute peavarjudele, on Hollandi disainistuudio Amsterdamis arendanud papist tehtud elamu, mille müügihinnaks on üle 80.000 USA dollari. Sa lugesid õigesti, kaheksakümmend tuhat dollarit papist maja eest. Enne, kui hakkad naerma selle ilmse naeruväärsuse üle, pane tähele, mis on antud elamu puhul tegelikult kõige olulisem: imetlusväärne kaasaegne arhitektuur ja tehnika. Maja Wikkelhouse koosneb 24 ülitugevast papikihist, mis on pakitud majakujulise vormi ümber. Wikkelhouse on ühelt poolt hubane eluase, teiselt poolt näide kaunist arhitektuurist. Teisisõnu, see elamu on väärt iga senti oma 80 000 alghinnast.

Peale uuendusliku papist materjalile põhineva ehituse, on Pritzkeri auhinna võitnud arhitekt Shigeru Ban loonud elamule väljastpoolt veekindla katte (maja on ju papist) ja kujundanud interjööri kasutades kerget vineeri. Elamule lisab romantilist, peaaegu suvila-laadset tunnet väike vannituba, kokkupandavad köök, ja puuküttega pliit. Kuigi kogu elamu disain esindab minimalistlikku eluviisi selle parimal kujul, saab Wikkelhouse ometigi kiidelda laiendamise võimalusega, sest elamu omanikud võivad vabalt lisada majale nii palju mooduleid kui neile sobib.

Wikkelhouse on tulemus sellest, kui igapäevane materjal leiab uue murrangulise eesmärgi ja funktsiooni," kirjeldatakse Wikkelhouse kodulehel. "Kasutades pappi peamise ehitusmaterjalina on Wikkelhouse tipptasemel jätkusuutlik maja, millel on ilus disain ja konstruktsioonide erandlik tugevus."

Projekt on olnud arenduses juba neli aastat ja kogu selle aja on Ban mõelnud projekteerides elamu kohandamisele vastavalt omanike konkreetsetele soovidele ning jätkusuutlikkust silmas pidades. See papist elamu on loodud kestma umbes 100 aastat, disain nõudis ka eriliselt keskkonnasõbralikku superliimi, mis hoiaks koos kõiki papikihte. Vaatamata üsna ebatavalisele ehitusmaterjalile, on arhitekt uhke Wikkelhouse’i uskumatult kõrge isolatsiooni indeksi üle. Veelgi enam, maja ise on 100 protsenti taaskasutatav ja selle ehituses on kasutatud ainult materjale, millel on minimaalne mõju keskkonnale.

Allikas: www.digitaltrends.com
Fotod: www.wikkelhouse.com


Jaga Facebookis

     Veel galeriisid:
Parim sisekujunduslahendus 2015 aastal
Isikupärane latern-valgusti loob meeleolu
Armastusega ehitatud ahjuküttega korter puumajas
ajakiri Kodu&Aed
Unistuste kodu Kurtna külas (Aasta kodu 2015)
Kodu kauniks konkurss 2015
Korter üürilise sissekolimiseks valmis
sisekujundaja Victoria Rüütel
Luksuskorter Nõmmel
Duo Disain sisearhitektid
Moodsas võtmes noore pere nutimaja Pärnus
sisearhitekt Airita Aim
Võrratu vaatega minimalistlik katusekorter Norras
Temperamentne noore pere kodu Pärnus
sisearhitekt Siivi Aia
Moodne palkmaja Harku järve lähistel
Wax Design sisekujundajad
Huvitava värviaktsendiga palkmaja Valgamaal Vidrikel
sisekujundaja Ulvi Lõhmus
Värvid, vineer ja omatehtud valgustid on kujunduselemendid, mis tervikliku mulje loovad
Omanäolise interjööriga Hektor Design Hostel Tartus
Lahe 60-ndate stiilis korter Supilinnas
sisearhitekt Alesja Kovalenkova-Lauri
Minimalistlikus põhjamaises stiilis avar kodu Pärnus
sisearhitekt Airita Aim
Paindlike lahendustega korter Tartus
sisekujundaja Ulvi Lõhmus
Köögimööbel, mis on täna aktuaalne!
Kaasaegsed 60ndad Pirita mändide vahel
OOT-OOT Stuudio blogi


St.Friday Sokid