AvalehtArtiklidUudisedUudistootedSoodusTee iseGaleriidKüsi nõuEesti disain
EST RUS ENG FIN
  
Papist maja Wikkelhouse

Kuigi pappkastid on sünonüümiks Ameerika kodutute peavarjudele, on Hollandi disainistuudio Amsterdamis arendanud papist tehtud elamu, mille müügihinnaks on üle 80.000 USA dollari. Sa lugesid õigesti, kaheksakümmend tuhat dollarit papist maja eest. Enne, kui hakkad naerma selle ilmse naeruväärsuse üle, pane tähele, mis on antud elamu puhul tegelikult kõige olulisem: imetlusväärne kaasaegne arhitektuur ja tehnika. Maja Wikkelhouse koosneb 24 ülitugevast papikihist, mis on pakitud majakujulise vormi ümber. Wikkelhouse on ühelt poolt hubane eluase, teiselt poolt näide kaunist arhitektuurist. Teisisõnu, see elamu on väärt iga senti oma 80 000 alghinnast.

Peale uuendusliku papist materjalile põhineva ehituse, on Pritzkeri auhinna võitnud arhitekt Shigeru Ban loonud elamule väljastpoolt veekindla katte (maja on ju papist) ja kujundanud interjööri kasutades kerget vineeri. Elamule lisab romantilist, peaaegu suvila-laadset tunnet väike vannituba, kokkupandavad köök, ja puuküttega pliit. Kuigi kogu elamu disain esindab minimalistlikku eluviisi selle parimal kujul, saab Wikkelhouse ometigi kiidelda laiendamise võimalusega, sest elamu omanikud võivad vabalt lisada majale nii palju mooduleid kui neile sobib.

Wikkelhouse on tulemus sellest, kui igapäevane materjal leiab uue murrangulise eesmärgi ja funktsiooni," kirjeldatakse Wikkelhouse kodulehel. "Kasutades pappi peamise ehitusmaterjalina on Wikkelhouse tipptasemel jätkusuutlik maja, millel on ilus disain ja konstruktsioonide erandlik tugevus."

Projekt on olnud arenduses juba neli aastat ja kogu selle aja on Ban mõelnud projekteerides elamu kohandamisele vastavalt omanike konkreetsetele soovidele ning jätkusuutlikkust silmas pidades. See papist elamu on loodud kestma umbes 100 aastat, disain nõudis ka eriliselt keskkonnasõbralikku superliimi, mis hoiaks koos kõiki papikihte. Vaatamata üsna ebatavalisele ehitusmaterjalile, on arhitekt uhke Wikkelhouse’i uskumatult kõrge isolatsiooni indeksi üle. Veelgi enam, maja ise on 100 protsenti taaskasutatav ja selle ehituses on kasutatud ainult materjale, millel on minimaalne mõju keskkonnale.

Allikas: www.digitaltrends.com
Fotod: www.wikkelhouse.com


Jaga Facebookis

     Veel galeriisid:
Moodsas võtmes noore pere nutimaja Pärnus
sisearhitekt Airita Aim
Inspiratsiooni sisekujunduseks Inglismaalt
Hubane vintage korter Tartu vanalinnas
Luksuslik kodu rahulikuks eluks
sisearhitekt Reet Krause
Kaasaegsed 60ndad Pirita mändide vahel
OOT-OOT Stuudio blogi
Vaata millised on 2016 aasta TRENDIVÄRVID
Töökoha atmosfäär peaks julgustama loomingulisust
Skype Offices in Stockholm by pS Arkitektur, Photo
Interjöör kui must-valge film
OOT-OOT Stuudio blogi
Lastetoad
elamumess Vaasa 2008
Põhjamaiselt helge ja hubane kodu
sisekujundaja Grete Mätas
„Pööningukorter-eksperiment” noorele paarile Tallinnas
Wax Design sisekujundajad
Köögimööbli maailmas aktuaalne
Kodukonkursi köögi -ja valguslahenduse võitja
Aasta Kodu konkurss 2015, ajakiri Kodukiri
Põnevad geomeetrilised vormid ja klassika Hüürus
Aet Piel Disain
Valgusküllane, valge ja lahedalt isikupärane kodu Pärnumaal
sisearhitekt Ingrid Kuuli
Esik efektseks valguse abil
Inspiratsiooni kodu kujundamiseks
elamumess Kokkolas 2011, vol 2
Ökoloogiline maja TERVAKUKKA
elamumessil Tamperes 2012


St.Friday Sokid