AvalehtArtiklidUudisedUudistootedSoodusTee iseGaleriidKüsi nõuEesti disain
EST RUS ENG FIN
  
Kaasaegselt sisustatud korter: skandinaavia stiil, vürtsiks idamaised varjundid
YIT Ehitus tutvustas messi "Interjööri 2014" raames Tiigiveski Staadioni tänava maja 2-toalist korterit. Korteri sisustas sisekujundaja Viktoria Bankov.

Kujunduskontseptsiooni aluseks sai kaasaegne trend: erinevate stiilide kombineerimine. Selline korter sobib inimesele, kes hindab skandinaavia stiili valgust ja lihtsust, lisaks veidi omanäolisust ja vürtsi. Sisustuses hakkavad silma kerged idamaised varjundid, eriti just seinakatete näol. Valdavalt on kasutatud skandinaavia stiilile iseloomulikke heledaid toone, et võimendada valgust, mida meie kliimatingimustes häbematult vähe on. Et halva ilmaga valged pinnad liiga külma ja igavana ei mõjuks, on kasutatud erinevaid värvikaid elemente teistest stiilidest. Väga olulist rolli mängivad siin kindlasti ka  õigesti valitud valgustid, et kodus oleks mõnus olla alati, olenemata sellest, mis parasjagu akna taga toimub.

Korteri köök ja elutuba on omavahel ühendatud. Kõige rohkem väärib siin esiletoomist huvitav kapilahendus. Kuna köögikappide projekteerimise käigus tekkis vajadus suurendada kappide mahtu ja tuua ruumidesse värvi, sündis lahendus, kus köögikapp ja esikukapp on visuaalselt üks. Kuigi korterisse on planeeritud suur garderoobituba, mida saab kasutusele võtta ka panipaigana, on esikukapp alati mugav lahendus, kus hoida kõige rohkem kasutatavamaid riideid ja aksessuaare. Üks kappidest on näiteks ette nähtud ainult kingadele, mis on loomulikult iga naise unistus. Lõpptulemusena ei kerki kapid visuaalselt väga esile ja on justkui osa seinast.

Väga huvitav on ka korteri magamistuba, kus hakkavad kohe silma tervet vooditagust seina katvad peeglid. Peegel on justkui magamistoa kohustuslik element, kuid selle õige paigutamine tekitab alati paraja peavalu. Selline peeglite asetus muudab esiteks ruumi visuaalselt tunduvalt suuremaks ja teiseks lahendab probleemi, et voodis olles ei tohiks inimene oma peegeldust näha. Lisaks on riietudes ja väljaminekuks sättides väga mõnus vaadata ennast pealaest jalatallani.

Väga efektselt mõjub laeni ulatuv pehme voodi peats, tuues tuppa hubast atmosfääri. Vürtsi lisavad silmatorkava paabulinnumotiiviga tapeet ja kaunid tumesinised kardinad. Kogu korteri puhul kehtib reegel: vähem on rohkem. Nii ei ole kuskil üle pingutatud ei liigsete riiulite ega kappidega.

Fotod: Raigo Pajula, YIT
Tekst: Koduportaal INkodu.ee
Sisustuses hakkavad silma kerged idamaised varjundid, eriti just seinakatete näol. Valdavalt on kasutatud skandinaavia stiilile iseloomulikke heledaid toone.
Väga efektselt mõjub laeni ulatuv pehme voodi peats, tuues tuppa hubast atmosfääri. Vürtsi lisavad silmatorkava paabulinnumotiiviga tapeet ja kaunid tumesinised kardinad.

Jaga Facebookis

     Veel galeriisid:
Telia büroohoone rajamisel lähtuti kõige uusimatest trendidest
Parim sisekujunduslahendus 2015 aastal
Yit Ehituse Mäepealse näidiskorter
näidiskorter messil Interjöör ja Kinnisvara 2012,
Kuldnoka tänava näidiskorteri köök ja vannituba
sisearhitekt Aet Piel
Rahvuslikus võtmes sisekujundus
Kodu kauniks konkurss, ajakiri Kodu&Aed
Puitu ei saa põhjamaalase kodus kunagi olla liiga palju
pere puhkemaja Norra mägedes (Artex Design Factory
Köögid
elamumessi Tampere 2012
Läbimõeldud planeeringuga väike hubane korter Kalamajas
Aet Piel Disain
Harmoonia ja kodutunne valgusküllases funktsionaalses korteris
Lahe 60-ndate stiilis korter Supilinnas
sisearhitekt Alesja Kovalenkova-Lauri
Julgelt punane ja palgine
ajakiri Kodukiri
Põhjamaise kodu auhinna võitnud kodu Haabneemes
Kodu kauniks konkursi võidukodu
Viguritega korter Kalamajas
sisearhitektid Karm&kristianson
Õige planeering on kõige alus – notaribüroo Toomemäe nõlval
sisekujundaja Ulvi Lõhmus
Avara ja põneva planeeringuga väike korter Koidu tn-l
sisearhitekt Aet Piel
Põhjamaiselt helge ja hubane kodu
sisekujundaja Grete Mätas
Nutika planeeringuga väike korter Sõpruse pst-l
sisearhitekt Aet Piel
Luksuslik näidiskodu mereäärseimas Tallinna elukvartalis Noblessner


St.Friday Sokid