AvalehtArtiklidUudisedUudistootedSoodusTee iseGaleriidKüsi nõuEesti disain
EST RUS ENG FIN
  
Kaasaegselt sisustatud korter: skandinaavia stiil, vürtsiks idamaised varjundid
YIT Ehitus tutvustas messi "Interjööri 2014" raames Tiigiveski Staadioni tänava maja 2-toalist korterit. Korteri sisustas sisekujundaja Viktoria Bankov.

Kujunduskontseptsiooni aluseks sai kaasaegne trend: erinevate stiilide kombineerimine. Selline korter sobib inimesele, kes hindab skandinaavia stiili valgust ja lihtsust, lisaks veidi omanäolisust ja vürtsi. Sisustuses hakkavad silma kerged idamaised varjundid, eriti just seinakatete näol. Valdavalt on kasutatud skandinaavia stiilile iseloomulikke heledaid toone, et võimendada valgust, mida meie kliimatingimustes häbematult vähe on. Et halva ilmaga valged pinnad liiga külma ja igavana ei mõjuks, on kasutatud erinevaid värvikaid elemente teistest stiilidest. Väga olulist rolli mängivad siin kindlasti ka  õigesti valitud valgustid, et kodus oleks mõnus olla alati, olenemata sellest, mis parasjagu akna taga toimub.

Korteri köök ja elutuba on omavahel ühendatud. Kõige rohkem väärib siin esiletoomist huvitav kapilahendus. Kuna köögikappide projekteerimise käigus tekkis vajadus suurendada kappide mahtu ja tuua ruumidesse värvi, sündis lahendus, kus köögikapp ja esikukapp on visuaalselt üks. Kuigi korterisse on planeeritud suur garderoobituba, mida saab kasutusele võtta ka panipaigana, on esikukapp alati mugav lahendus, kus hoida kõige rohkem kasutatavamaid riideid ja aksessuaare. Üks kappidest on näiteks ette nähtud ainult kingadele, mis on loomulikult iga naise unistus. Lõpptulemusena ei kerki kapid visuaalselt väga esile ja on justkui osa seinast.

Väga huvitav on ka korteri magamistuba, kus hakkavad kohe silma tervet vooditagust seina katvad peeglid. Peegel on justkui magamistoa kohustuslik element, kuid selle õige paigutamine tekitab alati paraja peavalu. Selline peeglite asetus muudab esiteks ruumi visuaalselt tunduvalt suuremaks ja teiseks lahendab probleemi, et voodis olles ei tohiks inimene oma peegeldust näha. Lisaks on riietudes ja väljaminekuks sättides väga mõnus vaadata ennast pealaest jalatallani.

Väga efektselt mõjub laeni ulatuv pehme voodi peats, tuues tuppa hubast atmosfääri. Vürtsi lisavad silmatorkava paabulinnumotiiviga tapeet ja kaunid tumesinised kardinad. Kogu korteri puhul kehtib reegel: vähem on rohkem. Nii ei ole kuskil üle pingutatud ei liigsete riiulite ega kappidega.

Fotod: Raigo Pajula, YIT
Tekst: Koduportaal INkodu.ee
Sisustuses hakkavad silma kerged idamaised varjundid, eriti just seinakatete näol. Valdavalt on kasutatud skandinaavia stiilile iseloomulikke heledaid toone.
Väga efektselt mõjub laeni ulatuv pehme voodi peats, tuues tuppa hubast atmosfääri. Vürtsi lisavad silmatorkava paabulinnumotiiviga tapeet ja kaunid tumesinised kardinad.

Jaga Facebookis

     Veel galeriisid:
Puitu ei saa põhjamaalase kodus kunagi olla liiga palju
pere puhkemaja Norra mägedes (Artex Design Factory
Jaapani paberikunstist inspireeritud sushibaar Tokyo
Ako In sisekujundajad Alesja Kovalenko-Lauri ja Ma
Tillukese köögi remont
sisekujundaja Victoria Rüütel
Luksuslik kodu rahulikuks eluks
sisearhitekt Reet Krause
Hubane klassikaliste sugemetega kodu vanalinnas
Wax Design sisekujundajad
Tee ka rendikodust omale päris kodu
sisekujundaja Monika Kaska
Moodne maakodu Lääne-Virumaal
Aet Piel Disain
Kaasaegsed 60ndad Pirita mändide vahel
OOT-OOT Stuudio blogi
Restoran Tuljak
Tarmo Piirmets (PINK)
Moodne palkmaja Harku järve lähistel
Wax Design sisekujundajad
Põhjamaise kodu auhinna võitnud kodu Haabneemes
Kodu kauniks konkursi võidukodu
Kodukirja konkursi Aasta Kodu võitjate galerii
Ajakiri Kodukiri 01/2017
Unistuste lastetuba: peidunurk ja joonistusvalmis seinad
sisekujundaja Viktoria Bankov
Läbimõeldud planeeringuga väike hubane korter Kalamajas
Aet Piel Disain
Stiilne merest ja loodusest inspireeritud puhkemaja Kesselaiul
Võrratu vaatega avar residents
Võistluse Kodu Kauniks 2014 võitjad
Kodu kauniks konkurss, ajakiri Kodu&Aed
Korter üürilise sissekolimiseks valmis
sisekujundaja Victoria Rüütel


St.Friday Sokid